В новому Виборчому кодексі зберігся бар’єр в 5 відсотківУ новому виборчому кодексі, прийнятому напередодні позачергових виборів до парламенту, прохідний бар’єр становитиме 5%. Об этом сообщает meatbusiness.in.ua со ссылкой на СМИ.


Про це повідомив перший заступник голови комітету ВР з питань правової політики і правосуддя Леонід Ємець, передає РБК-Україна.


При цьому комітет наполягав на бар’єрі в 4%.


"Прохідний бар’єр — 5%. Це була позиція узгоджена, наскільки я розумію. Ця позиція була потрібна, щоб знайти той мінімум для голосування в парламенті. Система, по якій люди вибирають місце кандидата в списку — в бюлетені є дві графи. Перша — за партію, а друга — за кандидата від цієї партії. Люди, а не партійні лідери рухають кандидата в списку. Може бути так, що не керівник партії буде нагорі, а член партії, якому довіряють ... ", — заявив Ємець


У той же час під час презентації виборчого кодексу в понеділок глава робочої групи з напрацювання документа Олександр Черненко заявив, що комітет наполягав і підтримував поправку з бар’єром у 4%.


Ємець також зазначив, що новий парламент може внести зміни до виборчого кодексу і змінити прохідний бар’єр.


Нагадаємо, Рада у другому читанні напередодні позачергових виборів до ВР прийняла новий виборчий кодекс з відкритими списками. Документ після ряду провальних голосувань підтримали 230 парламентаріїв.


«Аргумент»

Джерело статті: “http://argumentua.com/novosti/v-novomu-viborchomu-kodeks-zber-gsya-bar-r-v-5-v-dsotk-v”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя